Przedwczoraj troche eksperymentowałam z kolorami i chciałam stworzyć coś bardzo żywego, wyróżniającego się. Postawiłam na ciemny brąz i krwistą czerwień. Sami oceńcie czy było warto :)
Kolczyki „Flamenco” zostały wykonane pracochłonną techniką haftu sutasz w kolorze ciemnego brązu i soczystej czerwieni. Kolczyki zdobią czerwony koral w rozmiarach od mini do większych oraz drobne koraliki Toho. Kolczyki maja srebrne bigle z wybita próbą 925. Długość z biglami wynosi ok. 9,5cm, bez bigli ok. 8,5cm. Kolczyki są w całości ażurowe i bardzo lekkie oraz deliktne. Kolczyki są unikatowe, ponieważ istnieje tylko ta jedna para :)
Kolczyki można nabyć na stronie www.ekiermasz.pl
Bezpośredni odnośnik do produktu:
>>TUTAJ<<
Warto troche poznać właściwości, historię powszechnie używanego pięknego koralu czerwonego :)
Koral – szkielety węglanowe koralowców. Nazwa wywodzi się od łacińskiej nazwy organizmów morskich z podgromady koralowców Corrallium, zamieszkujących morza strefy ciepłej i gorącej.
Korale szlachetne żyją w morzach, tworzą ławice na głębokości od 3 do 50 m. W Japonii znaleziono kolonię dochodzącą do 1 m wysokości. Z wyłowionych korali usuwa się miękkie części, następnie sortuje według jakości, uwzględniając grubość koralowiny, gałązek, barwę oraz skazy.
Miejsca występowania i charakterystyka:

  • Najliczniej występują w Morzu Śródziemnym, wzdłuż wybrzeży Algierii i Tunezji, zachodnich Włoch, Korsyki, Sardynii, Sycylii – ławice rozwijają się na dnie skalistym i kamienistym, często pod skalnymi przewieszkami. Ich gałązki zwrócone są ku dołowi. Połów tych korali nie jest łatwy, trzeba je wyszukiwać wśród załomów skalnych.
  • Do wysoko cenionych należą korale algierskie , które dają najmniej odpadów przy obróbce.
  • Wzdłuż Archipelagu Malajskiego występują korale czarne (Accarbaar) – najwyżej cenione w handlu. Podobne występują w Morzu Czerwonym i u wybrzeży zachodnich Indii.
  • U brzegów Afryki i wysp Samoa występują wysoko cenione korale Akori – czerwone, fioletowe, niebieskie.
  • Korale japońskie (ciemnoczerwone – Moro i bladoróżowe – Boke) przewyższają wielkością i grubością korale włoskie.

Do celów zdobniczych poszukiwany jest koral szlachetny, o najbardziej żywej, czerwonej barwie. Bywają również jego odmiany białe, różowe lub białe w różowe plamki. Korale dostarczają materiału jubilerskiego. Służą do wyrobu koralików – do wyrobu naszyjników i bransoletek; także do przedmiotów artystycznych i rzeźb. W Polsce naszyjniki z korali stanowią nieodłączną ozdobę regionalnego stroju krakowskiego. Nie wszystkie gałązki nadają się do obróbki, przede wszystkim ze względu na zbyt małą średnicę i małą spoistość materiału. Koralom poddawanym obróbce nadaje się zwykle kształt obły, kulisty i kaboszonowy. W złotnictwie najbardziej poszukiwane są korale o czerwonej (rejon Morza Śródziemnego), czarne (Hawaje), niebieskie (Kamerun) oraz białe (Japonia).
Zródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Koral

Koral w medycynie indyjskiej zaleca używanie popiołu z korali w celu wzmocnienia sił witalnych organizmu. Skutecznie leczy nim niestrawność, zatrucia pokarmowe, poprawia strukturę kostną oraz sprawia przybieranie na wadze. Biały koral stymuluje regenerację tkanki kostnej, pomaga w leczeniu zaburzeń umysłowych. Koral o barwie łososia poprawia system krążenia i pobudza reprodukcję czerwonych i białych ciałek krwi. Czerwone korale aktywizują tarczycę, poprawiają przemianę materii, uwalniają toksyny z tkanki mięśniowej. Korale bledną, gdy osoba je nosząca choruje a odzyskują barwę, gdy wraca do zdrowia.
Źródło:http://www.medycynanaturalna.org/litoterapia.html