O mnie

Eva Sutasz - Ewa Matuszewska www.sutasz.vizje.pl
„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ”
Mark Twain

Mam na imię Ewa pochodzę z Tuszyna pod Łodzią.
Skończyłam Politechnikę Łódzką, więc śmiało możecie mówić na mnie Pani Inżynier. Znam się na specjalistycznych instrumentach medycznych, ale tak na prawdę najbardziej lubię tworzyć biżuterie hand made… Więc nie bójcie się… nie usłyszycie o laserach, rentgenie i rezonansie magnetycznym…
Na mojej stronie zobaczycie jak spełniam swoje marzenia, jak szyje i jak czerpię z tego radość, bo warto jest mieć w życiu coś co się na prawdę lubi i kocha…

Łapiąc wiatr w żagle, podróżuje i odkrywam :). Tworzenie biżuterii to prawdziwa wyprawa w świat projektowania i jeszcze bardziej ekscytującej realizacji. Większość moich prac wykonuję pracochłonną techniką haftu sutasz (soutache). Cały czas ulepszam swoją technikę :)

Biżuteria mojego autorstwa jest wykonywana z dbałością o najmniejsze szczegóły i godzinami pielęgnowana.
Długo szukałam dziedziny, która pozwoli mi rozwinąć skrzydła. Czas jednak mi pomógł. Zaczynałam od prostych form biżuteryjnych do czasu gdy w moje ręce trafiły sznurki sutaszu.
Babcie chyba zaszczepiły we mnie chęć do „dłubania” :) Zaczynałam od szydełka, potem były druty, a skończyłam na sutaszowaniu i przy tym zostanę. Fajnie wspomina się wieczory spędzone z babcią Kazią i babcią Halinką.
W wolnych chwilach szukam inspiracji w innych technikach… ostatnio jest to filcowanie, ale zawsze, niezmiennie i z największą chęcią wracam do sutaszu.

Sutasz dla mnie to nie tylko hobby to coś więcej. To radość wewnętrzna, wyciszenie, spokój.
Dzięki technice haftu sutasz wróciłam do rysowania, a raczej szkicowania, które czekało na mnie ok. 10 lat. To strasznie długo…
Połączyłam swoje dwie pasje i efekty widzicie i będziecie widzieć na moim blogu.
Jakiś czas temu postanowiłam, że powinnam podzielić się swoją pasją z innymi…
Dlatego zaczęłam prowadzić różnego rodzaju kursy.
Staram się być pogodna i otwarta. Służę radą jeśli jej ktoś potrzebuje.

Pozdrawiam ciepło wszystkie osoby odwiedzające mojego bloga.

Kontakt: eva@sutasz.vizje.pl lub za pomocą FORMULARZA