Ewa Matuszewska to artystka, której rękodzieło zachwyca nie tylko znawców sutaszu, ale i miłośników sztuk pięknych, fanów muzyki klasycznej, poezji i malarstwa. Jako inżynier łączy umiejętności tworzenia precyzyjnego, ściśle wyliczonego projektu, ze śmiałą wizją artystyczną. W jej pracach widać wrażliwość, duże poczucie piękna, odwagę w dobieraniu kolorów i kamieni oraz wielki ładunek emocjonalny. Ewa Matuszewska kocha to, co robi. Jednocześnie jest artystką pracowitą, twórczą i płodną. Jej prace powstają niemal błyskawicznie.
Ciekawe pomysły Ewy Matuszewskiej znalazły już uznanie w świecie opery. Artystka stworzyła unikatowy komplet biżuterii na Noc Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej. Zaprojektowała także krzyż dla głównej postaci żeńskiej w spektaklu „Rigoletto” do kostiumów Kamy Ostaszewskiej.
Biżuteria sutasz Ewy Matuszewskiej jest nie tylko piękna, oryginalna, precyzyjnie wykonana, ale także po prostu wygodna. Nowa technika – dotycząca dwustronnej wersji kolczyków – powoduje, że są one lekkie i nie obciążają uszu. Każda kobieta poczuje się w nich cudownie. Zarówno kolczyki, jak i bransoletki, broszki, naszyjniki, pierścionki – natychmiast zwracają uwagę, przyciągając spojrzenia i wzbudzając szczery zachwyt – nie tylko na scenie.
Gorąco polecam!
Justyna Reczeniedi


fot. Andrzej Rybczyński