Bardzo lubię tworzyć orginalne ponadczasowe wzory. Tym razem zainspirowała mnie do tego Ela Cichorek, której dziękuje za to, że spotkałyśmy się i miałyśmy okazje się poznać :)
Dla Eli powstała broszka, zdjęcia zamieszczam poniżej :)
Do wykonania broszki użyłam muszli Paua, którą dostałam w paczce z wygranymi kamieniami od firmy artstones Dodatkowo broszkę zdobią koraliki Toho :)

Paua ma bardzo ciekawą fakturę warto zatem poznać ją troche :)
Paua jest gatunkiem Abalone (Haliotis Iris).Paua to dar Boga Morza
Paua pochodzi z Nowej Zelandii. Należy do najbardziej kolorowych gatunków Abalone.
Uważany przez Nowozelandczyków w przeszłości i teraźniejszości jako taonga lub skarb. Maori Legenda głosi, że paua była darem od Tangaroa, Boga Morza. Paua jest charakterystyczna dla Nowej Zelandii. Te gatunki Abalone rozwijają się na całym skalistym wybrzeżu. Paua najlepiej rośnie w wodach południowej Nowej Zelandii. Jest to mięczak i zjada drobne życie przyczepione do skał na głębokości 1-10 metrów, zwykle wzdłuż linii brzegowej. Paua Shell jest najbardziej kolorowa z wszystkich muszli Abalone. Większość innych Abalone jest blada.
Kolory Paua Shell wahają się od zieleni,różu po fiolety i błękity, a nawet niektóre powłoki ze złota lub tonings bordowej. Tętniące życiem zmiany tworzą tęcze kolorów, którą widzimy.